Programové tipy Veroniky Zýkové

15.8.2021

Programové tipy Veroniky Zýkové

Vstupenky na projekce mizí, tak neváhejte! Které filmy si nenechá ujít spolupracovnice Noir Film Festivalu Veronika Zýková?

#1 Stopař

Skvělá Ida Lupino za kamerou. U tohohle filmu se zapotíte jako jeho protagonisté. Ideální biják pro půlnoční projekci. Máte velkou šanci, že se vám bude zdát o psychopatickém zabijákovi na zadním sedadle.

18. 8., 18:45, sál Victora Maturea / 21. 8., 00:00, sál Velvyslanectví USA

 

#2 Na nebezpečném území 

Výtečná Ida Lupino před kamerou po boku charizmatického Roberta Ryana. Nesmírně působivý film, v němž hrdina projde zásadní proměnou, nás napřed zavleče do víru velkoměsta, abychom posléze skončili na zasněžené samotě.

18. 8., 21:00, nádvoří Kašpara Sternberga / 20. 8. 2021, 18:00, sál Nova Cinema

 

#3 Ošklivá slečna 

Bude to znít jako klišé, ale tenhle film je především hereckým koncertem Dany Medřické (a Karla Högera). Kdo neviděl, nepochopí. S Ošklivou slečnou jsem strávila hodně hodin (doporučené čtení až po zhlédnutí) a na plátně si ji rozhodně nenechám ujít.

19. 8., 10:00, sál innogy / 21. 8., 12:30, sál Bette Davis – VYPRODÁNO

 

#4 CinemAbility 

Velmi zdařilý dokumentární film o vyobrazování hendikepu (nejen) v hollywoodských filmech. „Nalejvárna“ plná ukázek a objevných informací. Doporučuju všem, kdo milují kinematografii. Schválně, kolik noirových filmů v CinemAbility najdete?

20. 8., 10:30, sál Velvyslanectví USA

 

#5 Štvanice 

Osvěžující hříčka s vtipnými a překvapivými momenty. Pro motoristy a milovníky rychlé jízdy je to must-see. Jako bonus Peter Lorre a výlet do Havany.

20. 8., 11:15, sál innogy

Partneři

Tento web používá k poskytování informací a analýze návštěvnosti soubory cookies. Jeho prohlížením s tím souhlasíte.

více souhlasím