Ozvěny 9. Noir Film Festivalu v šesti městech

26.10.2021

Ozvěny 9. Noir Film Festivalu v šesti městech

Již za měsíc se v malém sále pražského kina Lucerna odehrají třídenní Ozvěny 9. ročníku Noir Film Festivalu. Od čtvrtka 25. 11. do soboty 27. 11. zde bude ke zhlédnutí pětice snímků vybraných napříč všemi letošními programovými sekcemi. Z hlavní tematické sekce Noir bez předsudků se můžete těšit na Varování před bouřkou (1951) situované na xenofobií a všudypřítomným strachem zmítaném maloměstě na americkém jihu, kde tvrdou rukou vládne Ku-Klux-Klan. Noiry o Ztrátě paměti bude reprezentovat chandlerovsky spletitý, enigmatický příběh o náhodných setkáních s názvem Někde v noci (1946) a ze Zvláštního uvedení vybíráme noir Vymahač (1951) s Humphreym Bogartem v roli státního návladního jdoucího po stopách mafiánského bosse. Z výběrové retrospektivy bratrů Coenových bude k vidění stylově precizní Muž, který nebyl (2001) a československým zástupcem bude Závrať (1962) pojednávající o znepokojivém vztahu mladé dívky ke staršímu muži, která je výsledkem tvůrčí spolupráce režiséra Karla Kachyni a scenáristy Jana Procházky.

Letošní Ozvěny proběhnou od poloviny listopadu i v dalších pěti vybraných městech – Brně (Kino Art), Kolíně (Kino 99), Olomouci (Kino Telegraph), Boskovicích (Kulturní centrum Prostor) a Ostravě (Minikino Kavárna). Diváci a divačky v Brně a Boskovicích budou moci zhlédnout i snímek Františka Vláčila Hadí jed (1981). Konkrétní data všech Ozvěn a promítané filmy najdete níže.

Partnerem pražských Ozvěn v kině Lucerna je innogy. Vstupenky jsou na pokladně a webu kina Lucerna ke koupi za 130 Kč, přes festival již nyní za zvýhodněnou cenu 105 Kč v případě jejich rezervace na e-mailu vstupenky@noirfilmfestival.cz a zaplacení do 18. 11. Partnery ostravských Ozvěn NFF 2021 v Minikině Kavárna jsou Velvyslanectví USA a Kofola a.s. Partnerem kolínských Ozvěn NFF 2021 v Kině 99 je Středočeský kraj.

OZVĚNY 9. ROČNÍKU NFF:

Kolín, 19.–21. 11. (Kino 99, Vymahač – Muž, který nebyl – Závrať)
Brno, 22. a 30. 11. (Kino Art, Hadí jed– Závrať)
Praha, 25.–27. 11. (Kino Lucerna, Varování před bouřkou – Někde v noci – Vymahač – Muž, který nebyl – Závrať)
Olomouc, 29. 11.–1. 12. (Kino Telegraph, Varování před bouřkou – Muž, který nebyl – Závrať)
Boskovice, 30. 11. –9. 12. (Kulturní centrum Prostor, Vymahač – Muž, který nebyl – Hadí jed)
Ostrava, 3. 12. (Minikino Kavárna, Varování před bouřkou – Muž, který nebyl)

Partneři

Tento web používá k poskytování informací a analýze návštěvnosti soubory cookies. Jeho prohlížením s tím souhlasíte.

více souhlasím