Noir Film Festival 2021: Den třetí

20.8.2021

Noir Film Festival 2021: Den třetí

9. Noir Film Festival je v plném proudu! Třetí festivalový den přinese patnáct projekcí – hned dvakrát se budou moci návštěvníci a návštěvnice unášet na rytmických bollywoodských vlnách zpěvu a tance uprostřed kriminálních zápletek filmů Kriminálka Bombaj (1956) a Sázka (1951). Pranksteři Coenovi je pobaví neotřelými variacemi o nedokonale promyšleném zločinu ve Zbytečné krutosti (1984) a Fargu (1996).

Pátek bude mimo jiné ve znamení poct hereckým ikonám: Bette Davis se představí jako zákeřná femme fatale v temném melodramatu Tam za lesy (1949), Victor Mature oslní charismatem jako neprávem obviněný muž v Budím se s křikem (1941) a na Hanu Maciuchovou zavzpomínáme u projekce televizní inscenace Načasovaná smrt (1981). Ikonickou noirovou tvář Humphreyho Bogarta letos uctíme snímkem Vymahač (1951), kde ztvárnil státního návladního na stopě organizovaného zločinu a který se bude promítat na pod širým nebem na hradním nádvoří.

Ještě před začátkem open-air projekce diváci a divačky uvidí vítězný krátký film Noci filmových nadějí, kterou již čtrnáct let organizuje TV Nova a která ve spolupráci s Noir Film Festivalem letos vyhlásila speciální kategorii „Natoč noirový film“. Autorovi vítězného snímku Bezesná noc (aneb Norma není Batesová), Rudolfu Vodičkovi z Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, bude večer předána cena. Ti, kterým se ani po půlnoci nebude chtít spát a budou lačnit po filmu, jsou zváni na půlnoční projekci svěžího noirového béčka o Hliněný holub (1949).

Partneři

Tento web používá k poskytování informací a analýze návštěvnosti soubory cookies. Jeho prohlížením s tím souhlasíte.

více souhlasím