11. ročník NFF opět na hradě Český Šternberk

Je to tady! Jako každý rok na Mikuláše zveřejňujeme datum a místo konání dalšího ročníku Noir Film Festivalu. Příští léto se na vás budeme opět těšit na hradě Český Šternberk, a to od 24. do 27. 8. 2023.

Štědré akreditace bude možné zakoupit již od 1. 2. 2023, ostatní potom od 1. 5. 2023.
Kompletní program zveřejníme v pondělí 26. 6. 2023.

Krásné svátky a veselý nový rok 2023 všem!

Váš tým NFF

Děkujeme za hojnou účast na Ozvěnách NFF 2022!

Děkujeme všem návštěvnicím a návštěvníkům za nádherné tři dny s pěti projekcemi filmů z 10. ročníku Noir Film Festivalu, které jsme strávili v kině Lucerna v Praze. Těšíme se na vás na všechny v srpnu na 11. NFF!

Partneři letošních Ozvěn Noir Film Festivalu

Partnery Ozvěn 10. Noir Film Festivalu v pražském kině Lucerna jsou  jsou Velvyslanectví USA v Praze a společnost BRAVA machining s.r.o. Děkujeme za podporu!

Vstupenky v ceně 130 Kč je možné na stránkách kina Lucerna.

Více informací k Ozvěnám najdete zde.

Ozvěny 10. Noir Film Festivalu

Jako každý rok, i letos jsme pro naše nejvěrnější fanoušky a fanynky, ale i ty, kteří letos v srpnu na Český Šternberk nemohli přijet, připravili Ozvěny letošního jubilejního 10. ročníku Noir Film Festivalu. Na tradičním místě, v Malém sále pražského kina Lucerna, a v tradičním listopadovém čase (17.–19. 11. 2022) se můžete těšit na pětici snímků vybraných napříč programovými sekcemi.

Ve čtvrtek 17. listopadu promítneme jeden z titulů z letošní miniretrospektivy Davida Finchera: Klub rváčů (1999), kultovní snímek z konce 90. let natočený podle stejnojmenného románu amerického spisovatele Chucka Palahniuka. V pátek 18. listopadu na diváky a divačky čeká dvojice filmů: Líbej mne až k smrti (1955) – „apokalyptický“ noir Roberta Aldriche, jenž stojí na konci klasické fáze filmu noir, a Mys hrůzy (1962), ve kterém se sešly hollywoodské legendy Robert Mitchum a Gregory Peck. Poslední den, v sobotu 19. listopadu, budou ke zhlédnutí sanfranciský noir Dálnice zlodějů (1949) v režii Julese Dassina zařazený v letošní hlavní tematické sekci Noir na černé listině a noirová klasika Mildred Pierce (1945) podle Jamese M. Caina s Joan Crawford v její jediné oscarové roli.

Vstupenky v ceně 130 Kč je možné zakoupit na stránkách kina Lucerna.

Seznam projekcí:
čtvrtek 17. 11., 20:00 – Klub rváčů (1999, 139 min., r. David Fincher)
pátek 18. 11., 18:30 – Líbej mne až k smrti (1955, 106 min., r. Robert Aldrich)
pátek 18. 11., 20:45 – Mys hrůzy (1962, 106 min., r. J. Lee Thompson)
sobota 19. 11., 18:30 – Dálnice zlodějů (1949, 94 min., r. Jules Dassin)
sobota 19. 11., 20:30 – Mildred Pierce (1945, 111 min., r. Michael Curtiz)

Facebooková událost Ozvěn

Partnery Ozvěn jsou Velvyslanectví USA v Praze a společnost BRAVA machining s.r.o. Děkujeme za podporu!

Noirové poděkování všem!

Sály Noir Film Festivalu před necelými dvěma týdny osiřely, rád bych však ještě jednou moc poděkoval všem, kteří se (nejen) letos zasloužili, že jsme se společně mohli podesáté setkat na tomto stylovém svátku filmu noir!
Velké díky patří především těm, kteří tento nezaměnitelný festival připravují – dramaturgům, produkci, festivalovému centru, promítačům a dalším neméně důležitým profesím, bez nichž by se tato akce rozhodně neobešla.

Za stálou podporu dále mnohokrát děkuji našim partnerům, díky nimž se stal festival dostupný široké veřejnosti, zejména potom společnosti innogy ČR a.s., Velvyslanectví USA, Ministerstvu kultury ČR a Středočeskému kraji.
A v neposlední řadě náleží mé poděkování správě a majitelům hradu Český Šternberk za “nový domov“ a skvělou spolupráci a rovněž těm, kteří festival pravidelně podporují svými dary a koupí štědrých i základních akreditací.

Jste úžasní, zůstaňte nám prosím věrní i nadále!
Jubilejní 10. ročník je již minulostí, ale přípravy toho jedenáctého právě začínají…

Vítek Grigartzik, ředitel festivalu

Video úvod Samanthy Fuller k Bláznivému Petříčkovi

Samantha Fuller sice letos kvůli nemoci nakonec na Noir Film Festival nedorazila, ale natočila krásný video pozdrav k závěrečné projekci filmu Bláznivý Petříček s nezapomenutelným cameem jejího otce, Samuela Fullera. ❤️

Jdeme do finále

Projekcí Gildy s fenomenální Ritou Hayworth jsme včera slavnostně zakončili 10. ročník festivalu. Ještě dnes však můžete na hradě Český Šternberk vidět několik filmů: kultovní Sedm od Davida Finchera, Sílu zla na blacklistu se ocitnuvšího Abrahama Polonského s Johnem Garfieldem v hlavní roli, dále španělský heist film Andaluský expres nebo Godardova Bláznivého Petříčka, kterým letos v rámci tzv. projekce na rozloučenou odpoledne připomeneme odkaz francouzského herce Jeana-Paula Belmonda. Děkujeme všem, kteří za námi přijeli a kteří nás podpořili. Bylo to jako vždy krásné. Těšíme se příští rok na viděnou!

Noir Film Festival je v plném proudu

Smrt cyklistyMrtvý mezi živýmiHluboký spánekLíbej mne až k smrti… to je jen zlomek filmů, které jsme si s naším publikem na hradě Český Šternberk užili ve vřelé noirové atmosféře. Zavítal za námi náš dlouholetý patron a host Tomáš Hanák, který si z rukou ředitele festivalu Vítka Grigartzika převzal cenu Noirové oko, jíž festival pravidelně uděluje těm, kteří popularizují film noir. Před projekcí Hlubokého spánku, kde Tomáš Hanák aka Phil Marlowe předčítal z Chandlerovy stejnojmenné románové předlohy, jsme pokřtili další Blu-ray: Aldrichův apokalyptický noir Líbej mne až k smrti, který vydává společnost Alana Záruby Art4Film, tentokrát s doprovodnou původní esejí dramaturga Noir Film Festivalu Milana Haina. Kmotrami křtu byly herečky Judit Bárdos a Ivana Chýlková. Dnes se festival přehoupl do druhé poloviny. Ale ještě nekončíme! Užívejte!

Michal Samir uvádí Ivetu

10. ročník Noir Film Festivalu zahájen!

Po symbolické objížďce na hrad Kokořín, kde se Noir Film Festival v roce 2013 zrodil a kde jsme v úterý 16. 8. pod širým nebem promítli Ulmerovu Objížďku, jsme ve středu 17. 8. zahájili 10. ročník festivalu projekcí španělského noiru Smrt cyklisty na hradním nádvoří. Mezi přítomnými hosty byl například režisér Jan Hřebejk, pravidelný návštěvník Noir Film Festivalu. Oficiálně 10. ročník zahájila projekce československého filmového klenotu Probuzení v režii Jiřího Krejčíka s Janou Brejchovou v jedné z ústředních rolí. Violloncelistka Terezie Kovalová živě doprovodila projekci československého němého filmu Otrávené světlo v režii Karla Lamače a publikum si nadšeně užilo i projekci Záhadné ženy s Heddy Lamarr v hlavní roli. 10. Noir Film Festival je slavnostně zahájen a my jsme rádi, že jste s námi!

Partneři

Tento web používá k poskytování informací a analýze návštěvnosti soubory cookies. Jeho prohlížením s tím souhlasíte.

více souhlasím